blog123it.pl

Podsumowanie roku i życzenia świąteczne

Powoli mija pierwszy rok funkcjonowania bloga. Jak wyglądał on statystycznie? Czego możecie spodziewać się w 2024 roku?

Rys historyczny

Na pomysł reaktywacji bloga technologicznego, po wielu latach niebytu w Internecie, wpadłem z początkiem 2023 roku. Sprawy potoczyły się błyskawicznie i już w pierwszym tygodniu stycznia posiadałem zakupiony hosting i domenę. Pierwszy wpis na blog123it.pl pojawił się już 13 stycznia 2023 roku.

Statystyka

W przeciągu całego, mijającego już powoli roku, udało się opublikować 77 wpisów (wliczając także ten). Część artykułów była swoistym remakiem tekstów, które publikowałem na starym, nieistniejącym już blogu. Zostały one przeredagowane i zaktualizowane w taki sposób, żeby mogły być pomocne i wartościowe w dzisiejszych czasach.

Jak wyglądało to wszystko pod kątem statystycznym? Niestety dane za obecny rok są niepełne, w związku z pewnymi problemami, których doświadczyłem. Uśredniając, przedstawia się to następująco:

  • 8 tysięcy wyświetleń stron,
  • 5 tysięcy unikalnych użytkowników,
  • 1 min 45 sekund średniego zaangażowania,
  • 15 komentarzy,
  • 1 wpis gościnny.

Zdecydowana większość ruchu pochodziła z wyszukiwarki Google, gdzie linki do bloga wyświetliły się niemal 260 tysięcy razy.

Najpopularniejsze wpisy

Poniżej lista pięciu najchętniej i najczęściej czytanych artykułów na naszym blogu:

  1. Ubuntu/Linux Mint – zapomniałeś hasła?
  2. Czy ktoś logował się na mojego Facebooka?
  3. Test ekspresu DeLonghi ECAM 23.260.B
  4. Instalacja Ubuntu 22.04 – krok po kroku
  5. Co zamiast Netflixa?

Plany na 2024 rok i życzenia

Początki nigdy nie należą do łatwych. Niemniej jednak, gdy wykona się pierwszy rok trzeba iść za ciosem. Na kolejny, 2024 rok, planuję zwiększyć nieco częstotliwość pisania. Tak, żeby w kolejnym podsumowaniu rocznym, móc pochwalić się setką nowych wpisów. Oczywiście serdecznie dziękuję za wszystkie odwiedziny, wyświetlenia i komentarze. Zapraszam także wszystkich chętnych do publikacji wpisów gościnnych.

Przyjmijcie życzenia zdrowych, spokojnych i spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego na 2024 rok. Do zobaczenia w Nowym Roku!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *