Deepl Writer

DeepL Write – nowa usługa świetnego tłumacza

DeepL udostępniło kolejną świetną funkcjonalność. Pozwala ona na poprawianie gramatyki i ortografii w tekście pisanym w językach: angielskim (US/GB) oraz niemieckim.

DeepL Translator

Jeżeli jeszcze jej nie znacie – DeepL to niemiecka firma (zarządzana przez Polaka – Jarosława Kutyłowskiego), która udostępnia świetny internetowy translator, czyli serwis oferujący możliwość tłumaczenia tekstu online. Jest on bardzo dobrą alternatywą dla usługi Tłumacz Google (Google Translate), a przez wielu specjalistów jest on nawet stawiany wyżej niż narzędzie od giganta z Mountain View. DeepL Translator obsługuje 27 języków, między innymi: angielski, uproszczony chiński, francuski, hiszpański, japoński, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski, ukraiński, rosyjski czy też włoski. Jest on dostępny pod tym adresem.

DeepL Translator - zrzut ekranu
DeepL Translator – zrzut ekranu

Możliwości tłumacza DeepL

DeepL oferuje tłumaczenie maszynowe, które bazuje na algorytmach sztucznej inteligencji (AI). Oparte jest ono o bazę danych serwisu Linguee, składającą się z tłumaczeń ludzkich – np. zdań, fragmentów tekstu czy idiomów. Z wielu badań, m. in. tych przeprowadzonych przez portal translatepress.com, wynika że dzięki temu jest skuteczniejszy od Tłumacza Google.

Oprócz tłumaczenia wklejonego tekstu na stronie Deepl Translator pozwala na tłumaczenie plików, a także oferuje aplikację mobilną czy też rozszerzenia do przeglądarek internetowych.

DeepL Write - zrzut ekranu
DeepL Write – zrzut ekranu

DeepL Write – nowość od niemieckiej firmy

Od niedawna mamy możliwość korzystania z nowego narzędzia udostępnionego przez niemiecką firmą – DeepL Write. Daje ono możliwość poprawianie błędów (zarówno ortograficznych, jak i gramatycznych), przeformułowywanie zdań i udoskonalenia pisania – uwzględnia ono niuanse językowe i nadawanie wypowiedzią odpowiedniej „tonacji”. Obecnie obsługiwane są następujące języki: angielski (brytyjski), angielski (amerykański) oraz niemiecki.

DeepL Write jest wciąż w wersji BETA, ale już na ten moment może być świetnym toolem do doskonalenia swoich umiejętności językowych. Czy już go wypróbowaliście?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *