Identyfikacja CPU

Nie wiesz jaką posiadasz płytę główną, procesor, kartę graficzną czy też ile masz pamięci RAM? Dzięki tym programom szybko zidentyfikujesz swój sprzęt.

Istnieje wiele aplikacji, które pomogą w identyfikacji podzespołów i parametrów komputera. Zalecamy skorzystanie z dwóch poniższych aplikacji – po jednej dla systemów z rodziny Windows i Linux. Są one zupełnie bezpłatne i bardzo proste w obsłudze.

Windows 

HWiNFO – pobierz tutaj

Interfejs programu HWiNFO
Interfejs programu HWiNFO

Linux

Hardinfo – program znajduje się w repozytoriach wielu popularnych dystrybucji. Przykładowo, aby zainstalować go na Ubuntu wpisujemy w terminalu:

sudo apt install hardinfo
Interfejs programu HardInfo
Interfejs programu HardInfo

Obie aplikacje dostarczają szczegółowych informacji na temat zainstalowanego w komputerze sprzętu – procesora, płyty głównej, pamięci RAM, karty graficznej i dźwiękowej, napędach, portach i innych podzespołów.

Dodatkowo użytkownik może sprawdzić temperatury na poszczególnych sensorach, a także przeprowadzić proste testy wydajności (benchmarki) sprzętu i porównać ich wyniki z rezultatami innych modeli.

Informacje zaprezentowane przez programy można bardzo łatwo wyeksportować do późniejszego użytku w formie pliku tekstowego lub HTML.

Warto postawić na właśnie te aplikacje, gdyż są one w stanie zastąpić nam nawet kilka innych programów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *