Super szybkie ładowanie smartfona od Xiaomi

Smartfon Redmi naładujesz w 5 minut

Xiaomi zapowiada wprowadzenie technologii superszybkiego ładowania o mocy 300 W, która pozwoliła naładować telefon Redmi nawet w mniej niż 5 minut!

Wyścig zbrojeń w kategorii szybkiego ładowania rozkręca się na maksa. Jeszcze do niedawna przodowała w nim firma Realme, której smartfon Realme GT Neo 5 dzięki ładowarce 240 W można było naładować w dokładnie 9 minut.

Xiaomi nie chce pozostać w tyle i pochwaliło się właśnie nowym osiągnięciem, które wyprowadza je na fotel litera – ładowaniem o mocy 300 W. Dzięki dokładnie takiej mocy smartfon Redmi mógł zostać w pełni naładowany już w około 5 minut, osiągając połowę wypełnienia baterii już w 2 minuty i 11 sekund. Wszystko to możemy zobaczyć na poniższym filmiku:

Do pokazu błyskawicznego ładowaniu użyto specjalnie zmodyfikowanego smartfona Redmi Note 12 Discovery Edition, który posiada akumulator 4100 mAh. Jak widzimy na filmiku moc ładowania pokazana watomierzu bez problemu przekracza 290 W i bije osiągnięcia Realme.

Smartfon był zasilany energią z ładowarki posiadającej podwójną technologią GaN 15C, a sam proces zabezpieczany jest przez aż 50 różnych zabezpieczeń. Tak duża moc z pewności rodzi pytania o żywotność baterii, a także bezpieczeństwo dla urządzenia i jego otoczenia. Z pewnością ładowanie to będzie musiało zostać dopracowane i szczegółowo przetestowane przed zastosowaniem go w nowych urządzeniach od Xiaomi.

Jedno jest pewne – gdy takie ładowania staną się standardem powerbanki przestaną być potrzebne, a problem niewielkich pojemności baterii (i w zasadzie braku postępu w ich ulepszaniu przez ostatnie lata) zostanie rozwiązany. 5 minut to w końcu wystarczający czas na posilenie się czy zaparzenie kawy w ekspresie 😉

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *