Nowa rządowa strona o zagrożeniach

Nowa rządowa strona o zagrożeniach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło nową witrynę internetową, z którą powinien zaznajomić się każdy Polak. Zawiera ona podstawowe informacje na temat zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiacyjnych i nuklearnych.

Żyjemy w niepewnych czasach. Tuż za naszymi granicami toczy się konflikt zbrojny, co rodzi uzasadnione obawy i pewnego rodzaju niepewność. Stąd też ważna inicjatywa, z którą wyszło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Pod adresem alert.rcb.gov.pl uruchomiło ono specjalną stronę internetową, na której pozyskać można istotne informacje o potencjalnych zagrożeniach i sposobie postępowania w ich obliczu.

Opisane na stronie zagrożenia podzielono na kilka kategorii: zagrożenia biologiczne, chemiczne, jądrowe, radiacyjne i zagrożenia eksplozją. Każde z nich zostało szczegółowo opisane, wraz z niezbędnymi informacjami, jak w razie jego zaistnienia należy postąpić. Towarzyszą im także treściwe infografiki oraz animacje, które mogą być wykorzystywane do edukacji młodzieży.

W nowym serwisie RCB informuje także co powinno znajdować się w plecaku ewakuacyjnym, który należy skompletować w razie zaistnienia sytuacji nadzwyczajnej. Dodatkowo przygotowano także materiał filmowy na ten temat – można obejrzeć go poniżej:

Z materiałami opracowanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa warto zapoznać siebie oraz swoją rodzinę. Wiedza o tym, gdzie udać się w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa i jak zadbać o najbliższych jest absolutnie elementarna. Pozwoli to zminimalizować możliwe przykre konsekwencje i przejść w miarę suchą stopą przez zagrożenie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *