Alternatywy dla Netflixa

Disney planuje być jak Netflix i ograniczyć współdzielenie kont

Disney chce skopiować zagrywkę Netflix i uniemożliwić dzieleniem się kontem ze znajomymi. Z pewnością ta decyzja nie spodoba się użytkownikom tej platformy VOD.

Disney+ to jedna z nowszych platform VOD dostępnych na polskim rynku. Serwis ten zajmuje się głównie dystrybucją filmów i seriali wyprodukowanych przez własne marki (Walt Disney Studios i Walt Disney Television) oraz dostarcza treści marek, takich jak: Marvel, National Geographic, Pixar czy Star Wars. Jest on zorientowany na rozrywkę dla całej rodziny.

Z najnowszych informacji wynika, że jego właściciele planują radykalne działania ukierunkowane na uniemożliwienie dzielenia się kontem pomiędzy osobami, które nie mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym. Zdaniem Boba Iger, dyrektora generalnego platformy Disney+, może to nastąpić już w przyszłym roku. Działania z tym związane mają być traktowane priorytetowo.

Nic dziwnego, że kolejny serwis streamingowy idzie ścieżką, którą przetarł Netflix. Pomimo początkowo negatywnego wydźwięku wśród internautów, okazało się, że platforma osiągnęła znaczące korzyści po wprowadzeniu ograniczeń we współdzieleniu kont. Niedawno pochwalili się oni wzrostem liczby użytkowników aż o 6 milionów oraz wzrostem przychodów na poziomie 2.7% w stosunku do 2022 roku.

Co sądzicie o takich praktykach? Czy Disney+ zyska na tym ruchu czy też straci? Przypominamy, że w jednym z poprzednich wpisów na blogu możecie zapoznać się z alternatywami dla Netflix czy też Disney+.

Źródło: CNBC

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *