Poczta email - tymczasowe konta

Zakładając konta na portalach i forach internetowych musimy podać swój adres e-mail. W przypadku nieznanych nam stron może stanowić to zagrożenie dla naszych skrzynek pocztowych w postaci spamu. Zwłaszcza, jeżeli rejestrujemy się w „podejrzanych miejscach”. Jak możemy się przed tym obronić?

Załóż konto email u sprawdzonego dostawcy

Podstawa to posiadanie konta e-mail u pewnego dostawcy, gwarantującego dobry filtr antyspamowy. Taki filtr pozwoli wychwycić większość niechcianej korespondencji. Bezkonkurencyjny wydaje się tu być Gmail od Google. Odradzam natomiast zakładanie skrzynek u naszych rodzimych dostawców (typu Onet czy Interia), gdzie codziennie trzeba przebijać się przez masę otrzymywanych reklam.

Korzystanie z tymczasowych kont email

Jest też inna metoda – tymczasowe skrzynki pocztowe dostępne bez rejestracji. Jak to działa? Generujemy w kilka sekund alternatywny e-mail i wpisujemy go w formularzu rejestracji. Oto lista kilku serwisów oferujących utworzenie tymczasowego adresu pocztowego:

Jak sama nazwa wskazuje nasz tymczasowy e-mail jest aktywny w określonym przedziale czasu (zwykle kilkanaście minut). W tym czasie możemy swobodnie przeglądać odebraną pocztę, a nawet (w niektórych serwisach) na nią odpowiadać. Takie skrzynki są oczywiście darmowe i dostępne bez rejestracji. Polecam korzystanie z tej metody, by uchronić się od późniejszego spamu 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *