Funkcje wyszukiwarki Google

Problem z lokalizacją adresu IP

Czy wyświetlają Ci się niemieckie, hiszpańskie albo rosyjskie reklamy? Czy nie masz „polskiego” YouTube? Może to oznaczać, że Google błędnie klasyfikuje Twój adres IP jako zagraniczny.

Taki problem może być uciążliwy, zwłaszcza dla mieszkańców przygranicznych terenów. Adresy IP mogą zawierać przybliżoną lokalizację i na tej podstawie Google identyfikuje kraj, w którym są one używane. Istnieje proste rozwiązanie na taki problem – możemy zawnioskować do Google o zmianę klasyfikacji naszego adresu IP.

Wniosek o zmianę lokalizacji IP

Odpowiedni formularz, który pozwoli złożyć do Google wniosek o zmianę klasyfikacji naszego adresu IP znajduje się pod poniższym adresem:

https://support.google.com/websearch/workflow/9308722?hl=pl

Po kliknięciu powyższego linku należy wskazać nasz adres IP oraz kraj, który powinien być docelową lokalizacją dla adresu. Google przeanalizujemy takie zgłoszenie i w razie potrzeby prześlemy je do weryfikacji przez swoich pracowników. Cały proces aktualizowania adresów IP może trwać ponad miesiąc. 

Jest to najprostszy sposób na właściwe lokalizowanie naszego adresu IP przez Google. Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z VPN. Dostawcy tego rodzaju usług pozwalają na wybór lokalizacji serwera. Niestety – za dobrej jakości VPN trzeba zapłacić.

Jak sprawdzić swój adres IP i jego lokalizację?

Możemy tego dokonać na stronie showmyip.com. Po przejściu pod wskazany adres od razu zostaną nam wyświetlone dane, takie jak:

  • Nasz adres IP,
  • Dostawca naszego internetu,
  • User-agent naszej przeglądarki internetowej,
  • Lokalizacja adresu IP na mapie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *