Web

Otwieranie wielu linków naraz w Chrome i Firefox

Pokazujemy jak łatwo i szybko otworzyć jednocześnie wiele linków do stron WWW w popularnych przeglądarkach internetowych – Google Chrome i Mozilla Firefox.

Co zrobić w sytuacji, gdy posiadamy listę odnośników do stron internetowych i chcemy każdy z nich szybko otworzyć? Jeżeli chcemy to zrobić manualnie to będzie to bardzo pracochłonne i męczące – musimy skopiować pojedynczy link, otworzyć nową kartę w przeglądarce, wkleić link i nacisnąć klawisz Enter. Czynność tą musimy powtórzyć dla każdego odnośnika z naszej listy.

Lepiej będzie jednak skorzystać z rozwiązań, które znacznie usprawnią i przyspieszą ten proces. Na przykład z rozszerzenia do przeglądarek internetowych o nazwie Bulk URL Opener. To opensourceowy plugin, którego kod źródłowy można znaleźć na GitHubie.

Wtyczka Bulk URL Opener pozwala na łatwe i szybkie otwarcie wielu linków
Wtyczka Bulk URL Opener pozwala na łatwe i szybkie otwarcie wielu linków

Wtyczka posiada następujące funkcje:

  • Otwieranie wielu adresów URL – wklejamy listę linków, naciskamy przycisk i wszystkie one zostają otwarte w przeglądarce internetowej,
  • Historia – rozszerzenie przechowuje historię otwieranych URL-i, co jest bardzo pomocne, gdy chcemy ponownie otworzyć konkretne adresy internetowe,
  • Ustawienia – mamy tu dostępne trzy opcje:
    • Lazy load – strony zostają załadowane dopiero, gdy przejdziemy do konkretnej zakładki w przeglądarce, co pozwoli zaoszczędzić zasoby naszego komputera (pamięć RAM i pracę procesora),
    • Random order – otwieranie naszej listy linków w losowej kolejności,
    • Appearance – ustawienie motywu rozszerzenia (ciemny, jasny lub automatycznie dostosowany do motywu systemu.

Bulk URL Opener można pobrać i zainstalować ze sklepów z dodatkami dla przeglądarek – Chrome Web Store lub Firefox Browser Add-Ons.

Jeżeli nie chcemy wzbogacać naszej przeglądarki o kolejną wtyczkę, to możemy skorzystać również z narzędzi dostępnych online, które otworzą wklejone przez nas linki – na przykład z URL Opener Tool. W takim przypadku należy przeważnie zezwolić używanej przez nas aplikacji na otwieranie wielu okien jednocześnie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *